niedziela, marca 30, 2008

III W którym Onno wpada w Czarną Dziurę

Gdzieś w okolicach Fabryki jest Czarna Dziura, która połyka wychodzące po 17 nieostrożne Cienie, żeby wypluć je przeżute dopiero wiele godzin potem. Dziwne, ale większość Cieni prawa grawitacji wydają się nie obowiązywać i suną jeden za drugim do domów, zupełnie nieczuli na ssącą siłę czarnej otchłani. Nawet jakby się unosili kilka centymetrów ponad powierzchnią ziemi. Onno czasami się zastanawia, czy są prawdziwi. Może to tylko projekcje jej chorego umysłu?

Bo Onno i jej Brygada są z żywej tkanki. Ich odcinek taśmy jest jednym z niewielu, gdzie można jeszcze usłyszeć śmiech,* a wobec grawitacji Czarnej Dziury są bezbronni jak mucha złapana do słoika przez ciekawskiego 11-latka. Z westchnieniem wpadają do tunelu, który za każdym razem wyrzuca ich po Ciemnej Stronie Miasta, w innym wymiarze. Nie walczą, dają się unieść rytmowi Miasta, taplają się w jego brudzie. Znikają w jednej ze swych ulubionych melin, a tam piją, palą, a czasem nawet wyginają ciała do jakiejś szatańskiej muzyki.

Kiedy wyrzuca ich z powrotem do ich macierzystego wymiaru, są brudni, sponiewierani i obolali, ale z lekkimi głowami. Nic w nich nie zostaje po takiej dekadenckiej nocy. Rano z uśmiechem na twarzy pojawiają się w Fabryce.
*Ponieważ to wbrew regulaminowi, Autorka uprzejmie prosi o nierozgłaszanie.

9 komentarzy:

Moni pisze...

Ania....to o naszym Babilonie...to o nas na Boga! :))

Wojciech Gawinowski pisze...

jak ja lubie te twoje opowiadania, na kazde jedno cierpliwie czekam... czytam szczegolowo pomiwedzy wierszami i buduje w swojej wyobrazni ten caly wymiar w ktorym to egzystujesz..... pisz pisz pisz .. i jescze wiecej...

Onno pisze...

Autorka nie może uwierzyć, że ma tak oddanego i uważnego Czytelnika.

Wojciech Gawinowski pisze...

sie fajnie pisze to sie ma ...

Wojciech Gawinowski pisze...

gdzie do cholery rozdzial 4 !!??

katarzyna pisze...

hmm ..ciekawa metafizyczna otoczke nadalas zwyklemu regularnemu zajebywaniu sie po robocie :-)motyw z tasma jest boski !!!

Moni pisze...

"zwyklemu regularnemu zajebywaniu sie po robocie" no wiesz...ale masz o nas zdanie...Gnoju...:)

katarzyna pisze...

przebija przeze mnie zazdrosc

Anonimowy pisze...

hi, new to the site, thanks.